Eklektus různobarvý

Charakteristika

Eklektus různobarvý je pestře zbarvený papoušek, měří asi 35 cm (včetně ocasu). Samci a samice se od sebe barevně výrazně liší, vypadají jako dva odlišné druhy. Samci jsou převážně zeleně opeření, samičky mají opeření v barvě modročervené. Eklektus je klidný papoušek, který si lehce přivykne k chovateli. Uměle odchovaná mláďata bývají velmi krotká a přátelská. Eklektové jsou velice inteligentní a pohybliví ptáci. Potřebují proto dostatečně prostornou klec s vybavením, které je zabaví a poskytne jim dostatek podnětů.

Jaký je ?

Jestli hledáte papouška s klidnou a přátelskou povahou, který se díky své inteligenci naučí i napodobovat lidský hlas, je eklektus různobarvý tou správnou volbou. Jedná se o ideálního rodinného opeřence, který každý den rozveselí všechny členy domácnosti, a to včetně dětí. Je však nutné dávat pozor na jeho silný zobák.

Je potřeba myslet na to, že eklektus je velice chytrý pták, který potřebuje mnoho pozornosti od člověka, psychické i fyzické vybití a dostatek životního prostoru.